Farm Planet

Tvorba mediálního a digitálního obrazu podnikání v hydroponii

sociální sítě

media relations

copywriting

PR strategie

personální PR

media monitoring

Zpět

Z jednoho odvětví do druhého. Posun mediálního obrazu podnikatele z potravinářského průmyslu k podobě vizionáře podnikajícího v oblasti hydroponie, která je lákavá pro investory.

VÝZVA

Tomáš Lichtenberg, podnikatel známý díky své franšíze Fruitisimo, sítě ovocných barů, se rozhodl založit nový startup s názvem Farm Planet, který se zabývá potravinovou soběstačností České republiky. Ta se zakládá na hydroponických laboratořích. Hlavním cílem Lichtenberga je představit tento trend v tuzemsku a ukázat veřejnosti, co to hydroponie a udržitelné farmaření znamená, a proč bychom mu měli věnovat pozornost. Zadáním bylo kromě tvorby webu a loga v sesterském studiu Brainz Disruptive také pomoci s PR službami a celkovou komunikační koncepcí.

ŘEŠENÍ

Zpráva o životním prostředí, kterou není možné ignorovat. Hydroponie a vertikální farmaření je trend známý po celých Spojených státech amerických. V České republice se o něm teprve začíná mluvit. Potřebovali jsem proto komunikovat silný příběh, který by byl atraktivní jak pro média, tak pro další investory.

Rozhodli jsme se proto komunikovat tři linky:

01

Příběh Tomáše Lichtenberga a jeho cesty od ovocných barů k hydroponického byznysu. 

02

Tomášovy zkušenosti z průmyslu.

03

Benefity hydroponie, která je s postupující změnou klimatu možným řešením pro celou planetu.

Každou z těchto linek jsme komunikovali skrze rozhovory v tradičních médiích i podcastech a příspěvky na sociálních sítích. Důraz jsme kladli na přístupný slovník a jednoduchý jazyk, aby posluchači nebo čtenáři celé problematice opravdu porozuměli. Využili jsme také silných argumentů ohledně změny klimatu, které k lidem v současné době promlouvají.

Unikátní příběh Farm Planet, který staví na touze po změně, se objevil v byznys magazínech jako je CzechCrunch, Ekonews, podcastu Ekomaniaci nebo zahraničních oborových médiích.

🍪Tato webová stránka používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze provozu.