Zpět

Brejlando

Zažít slavnostní atmosféru kulturní akce v teplákách

Sociální sítě

media relations

copywriting

PR strategie

personální PR

media monitoring

Jak se z experimentu ve virtuální realitě stal udržitelný produkt s vizí ziskovosti a možností celosvětové expanze díky silné a komplexní PR kampani.

VÝZVA

Kvůli dlouhotrvající covidové pademii v česku de facto vymizel kulturní průmysl a lidé toužili po nových zážitcích. Tuto potřebu měl ambici naplnit projekt Brejlando, divadelní experiment ve virtuální realitě, který může kdokoliv vidět u sebe v obýváku. Nejedná se ale o službu, která je náplastí na pandemická opatření. Jeho cílem je zůstat s námi napořád a museli jsme proto přijít s komunikační strategií, která bude funkční v jakékoliv době. Čelili jsme tedy výzvě udělat vynikající PR ambicióznímu projektu, přitáhnout diváky a v co nejkratším možném čase proměnit začínající projekt v ziskový.

ŘEŠENÍ

PR kampaň jsme postavili na velkém mediálním pokrytí nové atraktivní služby a všech jejích funkcí. Důraz jsme kladli zejména na její inovativnost. Brejlando totiž není pouze klasickým streamem divadelních představení, která byla k vidění na scénách divadel. Jednotlivé hry jsou upraveny pro nový formát - mají kratší scénář, odlišnou choreografií i scénografií, a to vše natočené na 360° kameru. První hrou, kterou diváci mohli vidět, byli Hamleti Divadla na Zábradlí.

Média Brejlando nadchlo. Kampaň vygenerovala více než 130 výstupů už během prvních dnů a toto číslo neustále roste. Články se objevily jak v českých, tak v zahraničních médiích.

130

mediálních výstupů

30

rozhovorů s tvůrci

10

reportáží pro zahraniční tisk

Informace ohledně Brejlanda se dostaly například na: Česká televize, Seznam Zprávy, idnes.cz, Deník N, Právo, Blesk, MF Dnes, Lidové noviny, CzechCrunch, Forbes, Lupa.cz, Český rozhlas, Živě.cz, Marianne, Reflex, Respekt, novinky.cz, iprima.cz. Také německá televize ZDF odvysílala o službě reportáž. Díky takto širokému mediálnímu pokrytí byly vstupenky na VR představení rychle vyprodány.

🍪Tato webová stránka používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze provozu.